Edukacja artystyczna – studia pierwszego stopnia

Link do strony rekrutacji.

Oferowany kierunek umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnej do pracy w szeroko rozumianej branży edukacji, kultury i sztuki. Rozwijające się społeczeństwo potrzebuje profesjonalnych edukatorów, którzy oprócz zręczności plastycznych i obycia ze sztuką i kulturą posiadają kompetencje społeczne – pedagogiczne umożliwiające prace z drugim człowiekiem. Sfera takiej działalności jest bardzo szeroka i obejmuje nauczanie w przestrzeni szkoleniowych placówek niepublicznych oraz instytucji kulturalnych, świetlic środowiskowych, ośrodków szkoleniowych zarówno w zakresie pracy z dziećmi jak i osobami dorosłymi. Absolwenci mogą podejmować prace związane z nauczaniem plastyki i techniki, rzemiosła artystycznego, prowadzeniem kół hobbistycznych, malarskich, graficznych, rzeźbiarskich, modelarskich, komputerowych itp. Mogą także pracować na własny rachunek prowadząc blogi, vlogi, webinary a tym samym przekazując wiedzę za pomocą nowoczesnych technologii.

Oferowane studia mogą również stać się wspaniałym pretekstem do podjęcia własnej działalności artystycznej. Praca artysty plastyka to satysfakcja tworzenia rzeczy małych i wielkich posiadających walory dzieł sztuki lub niezwykłych wytworów sztuki użytkowej. Program studiów daje przekrojową wiedzę i umiejętności operowania w różnorodnych mediach i technikach. Rozwinięcie tej, która będzie najbliższa zainteresowaniom studenta zaowocuje w przyszłości wyspecjalizowaniem się w pożądanej na rynku branży. Osoby mające dużo samozaparcia i ambicji odnajdą się we własnej działalności jako niezależnych twórców a nawet kreatywnych przedsiębiorców – projektantów własnych marek.

UMIEJĘTNOŚCI UZYSKIWANE W TRAKCIE STUDIÓW

• nabędziesz umiejętności wypowiedzi artystycznej w klasycznych technikach plastycznych, umiejętności projektowania graficznego w tym znajomość technik fotograficznych w zakresie użytkowym, znajomości technik rzemiosła artystycznego;
  • zdobędziesz kompetencje do pracy z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi;
  • stworzysz porftolio własnych prac predysponującą do podjęcia pracy lub studiów II stopnia,
  • zdobędziesz wiedzę psychologiczną i pedagogiczną umożliwiającą podjęcie studiów II stopnia dających kwalifikacje do pracy w szkołach publicznych;

KARIERA I PRACA

• nauczanie plastyki i techniki w szkołach niepublicznych bez uprawnień szkół publicznych;
  • prowadzenia zajęć dodatkowych – plastycznych i technicznych w szkołach publicznych i niepublicznych z uprawnieniami szkół publicznych;
  • praca w działach edukacyjnych różnych instytucjach kultury i sztuki, w ogniskach artystycznych, świetlicach środowiskowych, ośrodkach szkoleniowych;
  • praca w agencjach i kołach pracy twórczej (reklama, rzemiosło artystyczne, poligrafia);
  • praca jako freelancer (własna działalność gospodarcza, kreowanie własnej marki) grafik, projektant, artysta-rzemieślnik, bloger/vloger artystyczny;

Profil studiów: praktyczny

Dodatkowe informacje:

Studia uwzględniają potrzeby rynkowe i nowoczesne podejście do edukacji plastycznej i technicznej – tradycyjnej i cyfrowej. Są pierwszym w Polsce kierunkiem łączącym obszar edukacji plastycznej i technicznej, jedynym tego typu w województwie zachodniopomorskim

Więcej informacji: http://edukacja-artystyczna.pl