Z radością informujemy, że wydawnictwo Bloomsbury wydało ebook The Bloomsbury Handbook of Solitude, Silence and Loneliness pod redakcją prof. Juliana Sterna (Bishop Grosseteste University, Wielka Brytania), prof. Wong Ping Ho (Education University of Hong Kong, Chiny), prof. Christophera A. Sinka (Western Washington University, USA) i dr Małgorzaty Wałejko z naszego Instytutu. W grudniu wydana zostanie książka w wersji papierowej.

Projekt stanowi efekt współpracy dr Wałejko z badaczami samotności ze świata, zintensyfikowanej poprzez założenie (wraz z Prof. Julianem Sternem oraz dr. Rafałem Iwańskim) International Society for Research on Solitude. Handbook współtworzyli badacze z Wielkiej Brytanii, USA, Chin, Polski,  Brazylii, Szwecji, Kanady, Australii, Izraela i Rumunii.

Do udziału w projekcie dr Wałejko zaprosiła siedmioro autorów z polskich ośrodków, którzy prowadzili badania samodzielnie lub we współpracy z naukowcami z innych państw. Nasz Instytut reprezentują dr Rafał Iwański (Loneliness and Care for the Elderly) oraz dr Aleksander Cywiński (The Politics of Solitude, wraz z dr Henrietą Serban z Academia Romana, Rumunia)

Na stronie amazon można zapoznać się z częścią książki.

Redakcja monografii w wydawnictwie Bloomsbury przyniosła Pani Redaktor 150, zaś publikacja rozdziałów autorom – 75 punktów.

Serdecznie gratulujemy!