Szkoła Doktorska zaprasza  na kolejną z Debat Erazmiańskich, tym razem  wokół książki Tomáša Halika Popołudnie chrześcijaństwa. Odwaga do zmiany (Wydawnictwo WAM 2022) . Uczestnikami debaty będą między innymi  prof. Tomáš Halik (Uniwersytet Karola w Pradze) i Zbigniew Nosowski (doktor honoris causa Uniwersytetu Szczecińskiego).

19 kwietnia 2023, godz.16.30  Geocentrum, sala 30a, ul. Mickiewicza 16. Szczecin.

Fragment książki:

Jeśli chrześcijaństwo chce wzmocnić proces budowania społeczeństwa globalnego, musi być chrześcijaństwem „kenotycznym”, pozbawionym jakichkolwiek ambicji z zakresu władzy i wychodzącym z klerykalnej ciasnoty. Ten świat nie potrzebuje „chrześcijańskiego imperium” ani chrześcijańskiej ideologii, pożytek może mu przynieść tylko chrześcijaństwo ekumenicznie otwarte na służbę wszystkim potrzebującym.

Patronat medialny: Wydawnictwo WAM ; NiUS Radio