Szkoła Doktorska Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu Colloquia Erasmiana, tym razem wokół książki Piotra Oleksego „Wyspy odzyskane. Wolin i nieznany archipelag”.

Debata odbędzie się 21 marca 2024 (czwartek), godz. 18:00 w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego (Geocentrum).Colloquia Erasmiana (pamięci prof. dra hab. Erazma Kuźmy) to interdyscyplinarne spotkania dla doktorantów (i nie tylko) Uniwersytetu Szczecińskiego. Podczas spotkania poruszane będą tematy badawcze takie jak: kryzys ekologiczny, tożsamość geograficzna oraz opowieść o rzece.

Z ponad czterdziestu wysp leżących u ujścia Odry do Morza Bałtyckiego znakomita większość jest przede wszystkim siedliskiem wielu gatunków ptaków, a niekiedy też dzików. Niewysokie, czasem zalewane, porośnięte głównie trzcinami, gdzieniegdzie bujniejszą roślinnością lub nawet pokaźnymi drzewami, mają swoje nazwy, z reguły dość barwne.

Fragment książki.

Uczestnicy debaty:

• dr Piotr Oleksy (historia) Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • prof. dr hab. Robert Czerniawski (biologia) Uniwersytet Szczeciński
  • dr hab. Jakub Witkowski, prof. US (oceanografia)Uniwersytet Szczeciński

Prowadzenie:

• Katarzyna Kuczyńska
  • Weronika Migowicz

Spotkanie pt. „Życie Odry – przyroda i kultura” odbędzie się 21 marca 2024 (czwartek), godz. 18:00 w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego (Geocentrum), ul. Mickiewicza 16a, sala 30a (parter).

Organizacja:
Szkoła Doktorska US