Decyzją J.M Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, dr hab. Elżbieta Perzycka-Borowska, prof. US z Instytutu Pedagogiki, powołana została do składu Komisji ds. stosowania narzędzi sztucznej inteligencji w Uniwersytecie Szczecińskim

Edukacja jest przestrzenią, w której istnieją duże możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji i z pewnością może być jej beneficjentem. Równocześnie jest szczególnie wrażliwa na pułapki związane z aplikowaniem rozwiązań AI. Wydaje się zatem istotne, że w prace komisji włączyła się również Pani Profesor z naszego Instytutu, która jest badaczką z zakresu edukacji, specjalistką od zastosowania nowych technologii w edukacji i kompetencji nauczycieli.

Pani Profesor Perzycka-Borowska uczestniczy w uniwersyteckich debatach dotyczących AI, szkoli się w tym zakresie, a także dzieli się swoją wiedzą organizując wraz z pracownikami Katedry – warsztaty i seminaria w tym zakresie.

Gratulujemy Pani Profesor.