Z radością informujemy, że artykuł autorstwa dr Barbary Żakowskiej zatytułowany: Frontier – Binder without Borders. Polish-German Cross-Border Cooperation of Universities in the Pomerania Euroregion. Conceptual Insights
został opublikowany w czasopiśmie International Journal of Educational Research, Impact Factor 3.2, Elsevier

Artykuł analizuje polsko-niemiecką współpracę transgraniczną w ramach Euroregionu Pomerania z uwzględnieniem wymiaru edukacyjnego. W szczególności analiza ta koncentruje się na zaangażowaniu szczecińskich uczelni wyższych we wdrażanie Funduszy Małych Projektów Interreg w latach 1995-2022. W prezentowanym opracowaniu przeanalizowano 64 projekty.  Artykuł wnosi istotne spostrzeżenia w szeroki obszar badawczy, który wskazuje nie tylko na potrzebę opisu i identyfikacji zjawiska inicjowanej współpracy transgranicznej instytucji edukacyjnych w ramach euroregionów, ale także ujawnia potrzebę pogłębionej, indywidualnej i porównawczej analizy wielu euroregionów i ich aktywności w zakresie kreowania polityki edukacyjnej.

Pełna wersja artykułu dostępna jest do 30 maja 2024 r. Artykuł dostępny jest pod linkiem https://authors.elsevier.com/a/1iv5Q38nswksgj