W dniu 25 kwietnia 2023 r. odbyło się I Forum Kół Naukowych Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Szczecińskiego. Wydarzenie zostało zorganizowane na Kampusie Krakowska i zgromadziło prawie 80 studentów z Wydziału.

W imieniu JM Rektora wydarzenie otworzyła dr hab. Kinga Flaga-Gieruszyńska, prof. US – Prorektor ds. Organizacji US. Pomysłodawczynią oraz organizatorką Forum była Pani dziekan Wydziału Nauk Społecznych dr hab. Irena Ramik-Mażewska, prof. US, którą wspierał jako kierownik Komitetu Organizacyjnego dr hab. Tomasz Czapiewski, prof. US.

Punktem głównym programu była prezentacja działalności 14 Kół Naukowych. Instytut Pedagogiki godnie reprezentowali przedstawiciele czterech kół naukowych:

• Piotr Walkowiak, Koło Naukowe Pedagogów Młodzieży „Young Power”;
  • Magdalena Wlazło, Koło Naukowe Animatorów Czasu Wolnego “Pasja”;
  • Iga Lubczyńska, Aleksander Perzyński, Koło Naukowe Wolontariatu Studenckiego US;
  •  Agnieszka Szczepkowska, Natalia Tabaka, Konrad Grzankowski, Koło Naukowe Resocjalizacji.

W ramach Forum zorganizowana została również  debata na temat roli kół naukowych na współczesnym uniwersytecie, sesja posterowa oraz trzy panele tematyczne ze studenckimi referatami.

Studenci kół naukowych naszego instytutu czynnie uczestniczyli we wszystkich wydarzeniach. Dla przykładu studenci Koła Naukowego Animatorów Czasu Wolnego przygotowali trzy postery:
Łukasz Kowalek – “Społeczność fanów zespołu Riverside – integracja oraz animacja”
Agnieszka Bruczko, Marta Lewandowska, Magdalena Kiedos, Monika Lasek-Bruśniak, Agnieszka Michalak, Marta Dąbkowska i Kinga Majkowska – “Co wojna w Ukrainie nam zrobiła?”
Magdalena Wlazło – “Elementy posthumanizmu krytycznego w literackich i metaliterackich tekstach Olgi Tokarczuk”
Poza tym studenci tego Koła przedstawili podczas panelu pedagogicznegoautoetnograficzne opowieści “Co wojna w Ukrainie nam zrobiła?”

Gratulujemy aktywnym i niezwykle zaangażowanym studentom i ich opiekunom działającym w kołach naukowych naszego Instytutu.

Dyrekcja Instytutu Pedagogiki US