W piątek 5 kwietnia 2024 w Sali Senatu Uniwersytetu Szczecińskiego, gośćmi były delegacje z Izraela oraz Bawarii. Spotkanie dało szansę do dyskusji o potrzebach naszych studentów oraz przyszłości, w której działania interkulturowe będą odgrywały kluczową rolę. Z organizacyjnym i finansowym wsparciem Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży  planowany jest pierwszy projekt, który stworzy szansę naszym studentów na udział w tygodniowym wyjeździe do placówki kształceniowej pod Monachium.
Prorektor ds. Studenckich Katarzyna Kotarska zaznaczyła, że wsparcie i rozwój studenta naszego Uniwersytetu to priorytet, dlatego nawiązywanie nowych kontaktów z liderami instytucji edukacyjnych jest szczególnie ważne i może mieć ogromny wpływ na torowanie dróg współpracy oraz tworzenie projektów wymiany międzynarodowej dla naszych studentów.
Ze strony Instytutu Pedagogiki w spotkaniu udział wzięły: Dyrektor IP -dr hab. Anna Murawska, prof.US, dr Barbara Żakowska -koordynator ds. integracji międzykulturowej studentów US i dr Barbara Chojnacka.