W dniach 29-31.03 studenci Instytutu Pedagogiki wzięli udział w polsko-niemieckich warsztatach na temat uchodźstwa, które odbyły się na Uniwersytecie w Greifswaldzie. Warsztaty zostały poprowadzone przez Prof. Huberta Kupca, dr Monikę Zięciak i dr Annę Linkę. Pierwszego dnia Dr Linka za pomocą symulacji i metod aktywizujących, wprowadziła polskich i niemieckich studentów w tematykę uchodźctwa, migracji, komunikacji międzykulturowej i akulturacji. Drugiego dnia Prof. Kupiec i dr Zięciak poprowadzili warsztaty fotograficzne. Pracując w polsko-niemieckich parach studenci tworzyli fotografie przedstawiające wyzwania przed, którymi stają uchodźcy i związane z nimi emocje. W podsumowaniu projektu, które nastąpiło trzeciego dnia, polscy i niemieccy studenci podkreślali, że projekt poszerzył ich świadomość dotyczącą uchodźctwa i wyposażył w nowe umiejętności pedagogiczne, pozwolił wyrazić własne emocje związane z wojną na Ukrainie, a przede wszystkim dał sposobność na przełamanie bariery językowej i zintegrowanie się z koleżankami i kolegami z drugiej strony granicy. Wszyscy czekają na kolejny projekt! Ten został zrealizowany w ramach projektu DAAD „Integration within Diversed Communities”.