Z wielką radością i dumą informujemy, że Członkini naszego Oddziału PTP – prof. dr hab. Maria Czerepaniak- Walczak otrzymała Medal Za Zasługi Dla Rozwoju Polskiej Pedagogiki przyznany przez Komitet Nauk Pedagogicznych PAN. Medal wręczono 29 listopada 2023 roku podczas uroczystych obchodów 30-lecia Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Gratulujemy Pani Profesor!

Prof. dr hab. Maria Czerepaniak-Walczak, autorka prac z zakresu pedagogiki krytycznej i emancypacyjnej (między innymi: Między dostosowaniem i zmianą. Elementy emancypacyjnej teorii edukacji – 1995, Pedagogika emancypacyjna – 2006, Szanse i zagrożenia emancypacji poprzez edukację w szkole wyższej – 2016, Proces emancypacji kultury szkoły – 2018), Teoretyczne i badawcze osiąg nięcia pedagogiki krytycznej w Polsce – 2021) oraz na temat człowieka i praw dziecka (“We are not allowed to leave the world as it is”  – 2013, Prawa człowieka i prawa dziecka w kształceniu nauczycieli – potrzeby i możliwości  – 2016, Living in a world of dynamic cultures’ multiplicity. Interculturalism in the perspective of education -2022)
Członkini Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN, kierowniczka Letnich Szkół Młodych Pedagogów przy KNP PAN, honorowa członkini Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego, mentorka w World Education Research Association (WERA), promotorka i recenzentka w naukowych przewodach awansowych w kraju i za granicą.