Z satysfakcją informujemy, że Instytut Pedagogiki włączony jest do realizacji projektu: Diverse Internationalisation of Teacher Education (DITE). Projekt dotyczy zróżnicowanych aspektów umiędzynarodowienia kształcenia przyszłych nauczycieli. Odbiorcami działań projektowych będą studenci uczelni realizujących projekt, którzy wybrali studia nauczycielskie oraz pracownicy prowadzący dla nich zajęcia, a w dalszej perspektywie – szkoły, ich nauczyciele oraz podmioty ich zrzeszające w każdym z krajów – członków projektu. Liderem projektu jest Uniwersytet Szczeciński, a partnerzy to: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, University of Porto, Portugalia, Rovira i Virgili University, Hiszpania, Global Impact Institute, Czechy, SGroup Network – Universities in Europe, Hiszpania. Czas trwania projektu to 36 miesięcy, a dofinansowanie z programu Erasmus+ wynosi 378 690,00 euro. Spotkanie otwierające projekt odbyło się 3 lutego 2022 r.

Diverse Internationalisation of Teacher Education