Dnia 26 października delegacja z Uniwersytetu Szczecińskiego – dyrektor Instytutu Pedagogiki dr hab. Anna Murawska prof. US, dyrektor ds. Kształcenia dr Paula Wiażewicz oraz dr hab. Hubert Kupiec prof. US, dr Anna Linka i dr Monika Zięciak spotkali się z przedstawicielką Uniwersytetu w Greifswaldzie dr Frances Hoferichter, by podsumować dotychczas podejmowaną współpracę w ramach międzynarodowego projektu „Wyzwania w sytuacjach kryzysowych – strategie reagowania w transgenicznym kształceniu nauczycieli jako wkład w stabilność regionu”. Refleksji i konstruktywnych wniosków było bardzo dużo. Budujące jest również to, że współpraca z Uniwersytetem w Niemczech rozwijać się będzie dalej. Planowane są kolejne interesujące działania. Trzymamy zatem kciuki za nowe, ciekawe projekty.