11 grudnia br. w Instytucie Pedagogiki organizowane jest seminarium dla pedagogów  i uczniów pod hasłem: Razem przeciwko przemocy. Cyberprzemoc –  ograniczanie i przeciwdziałanie.  Współorganizatorem seminarium, odbywającym się pod honorowym patronatem Prezydenta miasta Szczecin, jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie, natomiast naszymi  partnerami w tym wydarzeniu są: Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i Komenda Miejska Policji w Szczecinie.

W czasie gdy pedagodzy słuchać będą przygotowanych dla nich wykładów, młodzież z nimi przybyła, uczestniczyć będzie w czterech warsztatach prowadzonych przez studentów naszego Instytutu, z Koła Naukowego Pedagogów Młodzieży Young Power pod opieką naukową dr  Małgorzaty Mikut. Natomiast w przerwie seminarium, wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość wziąć  udział w sesji posterowej, którą przygotowali  studenci Koła Naukowego Resocjalizacji i pedagogiki  opiekuńczo-resocjalizacyjnej,  pod opieką naukową dr Moniki Zięciak.