• Wykład odbędzie się 24 stycznia o godzinie 13.00 w sali nr 58 w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego

• Pan Profesor jest cenionym zarówno w kraju, jak i za granicą specjalistą zajmującym się problematyką resocjalizacji młodzieży i dorosłych. Wyniki swoich badań opublikował w 7 monografiach, ponad 200 artykułach oraz rozprawach w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych. Jest także redaktorem naczelnym czasopisma „Resocjalizacja Polska” (100 pkt.) oraz redaktorem naukowym 11 książek dotyczących tej tematyki. Profesor Marek Konopczyński jest autorem oryginalnej i znanej w całym kraju koncepcji twórczej resocjalizacji, która jest z powodzeniem wykorzystywana w praktyce w wielu placówkach resocjalizacyjnych i penitencjarnych.

• Nasz Szanowny Prelegent jest wykładowcą na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku gdzie pełni funkcję kierownika Katedry Pedagogiki Specjalnej oraz kierownika Zakładu Twórczej Resocjalizacji. Ponadto w obecnej kadencji jest członkiem Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk, wiceprzewodniczącym Rady Polityki Penitencjarnej, członkiem Prezydium Rady Głównej ds. Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym a także przewodniczącym Krajowej Rady Programowej Ochotniczych Hufców Pracy.