Jak zamienić NieDaSię w DaSię?
Jak spojrzeć inaczej na szkołę i na jej funkcjonowanie?
Na te i wiele innych intrygujących i niezwykle ważnych pytań poszukiwaliśmy odpowiedzi na spotkaniu z Ewą Radanowicz, autorką znanej książki Bo w szkole wcale nie chodzi o szkołę ( Ewa Radanowicz – blog, ) która sama o sobie mówi „Zmieniacz edukacji” , a na potwierdzenie swojej sprawczości i skuteczności, w 2016 roku została członkiem międzynarodowej sieci Ashoka Changemaker Schools.
Spotkanie było pełne inspiracji, pasji, wiary w zmianę, która zaczyna się w nas samych. Licznie przybyli na to spotkanie studenci i nauczyciele akademiccy mówili o tożsamości pedagogicznej, potrzebie odkrywania siebie, a wielu zainspirowanych tym, co usłyszeli od Pani Ewy Radanowicz, zadawali pytania, dyskutowali. Po dwóch godzinach, z poczuciem braku odpowiedzi na wszystkie nurtujące i ważne pytania, rozstaliśmy się z nadzieją na kolejne spotkanie i obietnicą Autorki, że już niebawem będzie dostępna książka Ewy Radanowicz w wersji elektronicznej.