W dniach 26-27 maja br. odbyło się Święto Uniwersytetu Szczecińskiego. Pierwszego dnia miało miejsce Dyktando Uniwersyteckie oraz wykład online dra hab. Adama Stecyka, prof. US. Natomiast drugiego dnia odbył się wielki festyn w Alei Kwiatowej, podczas którego pracownicy, studenci i odwiedzający Aleję szczecinianie mogli wspólnie uczestniczyć w zabawie i wielu interesujących konkursach i pokazach.

 

Pokazowe loty dronem badawczym, warsztaty oszczędzania, mikroskopy, teleskopy, konkursy językowe i plastyczne, porady prawne, koncert Chóru US, wielka kolorowanka dla dzieci, bańki mydlane, widowiskowe pokazy z użyciem ciekłego azotu i wiele, wiele innych atrakcji, które przygotowały poszczególne wydziały oraz jednostki Uczelni cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wszystkich uczestników Święta Uniwersytetu Szczecińskiego.

 

Całe wydarzenie można było oglądać w Internecie. Transmisję z przebiegu święta US przygotowała Telewizja Uniwersytetu Szczecińskiego UNIwizja. Nie zabrakło również dziennikarzy NiUS Radia, które prowadziło audycje na żywo w specjalnym programie.

 

Wszystkim pracownikom zaangażowanym w organizację Święta dziękujemy, a biorącym udział w naszych wydarzeniach dziękujemy za obecność i wspólną zabawę. Mamy nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej, a Święto Uniwersytetu Szczecińskiego na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń Szczecina.

 

Zachęcamy do wysłuchania rozmów z władzami Uczelni, Dyrektorami Instytutów i Dziekanami Wydziałów przeprowadzonych przez red. Beatę Mikołajewską-Wieczorek oraz obejrzenia klipu filmowego z dwóch dni naszego Święta:

Foto. Marcin Boduszek