International Society for Research on Solitude ISRS / Międzynarodowe Stowarzyszenie Badań nad Samotnością, współprowadzone przez badaczy z Instytutu Pedagogiki US, zaprasza na kolejne seminarium online zatytułowane „The Lonely Patient / Samotny Pacjent”. Naszym gościem będzie Marie Stern z Hull University Teaching Hospitals NHS Trust (Wielka Brytania), która prowadzi szkolenia dla personelu klinik oraz kształtuje politykę szpitala uniwersyteckiego w Hull, celem psychologicznego wsparcia i poprawy emocjonalnego komfortu osób hospitalizowanych.

Jak sama mówi, „w świecie, w którym medycyna jest zaawansowana technologicznie, wiele moich zaleceń przenosi nas z powrotem do najbardziej podstawowych aspektów opieki nad pacjentem, przyglądając się relacjom między pacjentami a personelem i zastanawiając się, w jaki sposób możemy zmniejszyć samotność pacjenta.

Więcej informacji https://isrs.usz.edu.pl/isrs-seminar-the-lonely-patient-marie-stern-hull-university-teaching-hospitals-nhs-trust-hull-uk/

Seminarium odbędzie się w czwartek, 9 lutego b.r., o godz. 17.00 w języku angielskim za pośrednictwem aplikacji Ms Teams: Link do spotkania.

Zapraszamy.

dr Małgorzata Wałejko i dr Rafał Iwański, ISRS