W ramach międzynarodowego projektu „DITE – Diverse Internationalisation of Teacher Education” dr Anna Linka z Instytutu Pedagogiki US i mgr Joanna Domagała z UAM w Poznaniu przeprowadziły warsztaty on-line pt. „Intercultural communication and management of intercultural classroom”.

W warsztatach wzięli udział wykładowcy i specjaliści z Universidade do Porto w Portugalii, Universitat Rovira i Virgili w Hiszpanii, SGroup Universities in Europe, Uniwersytetu Adama Mickiewicza i Uniwersytetu Szczecińskiego – mgr Małgorzata Kopalska z Działu Spraw Międzynarodowych, prof. Marcin Wlazło, dr Aneta Makowska, dr Małgorzata Wałejko i dr Paula Wiażewicz-Wójtowicz. Poruszana tematyka okazała się tak rozległa i ważna, że nie udało się jej wyczerpać podczas ponad 2-godzinnego szkolenia. Jednak mamy zamiar nadrobić to w trakcie marcowych warsztatów w hiszpańskiej Tarragonie, które zbliżają się wielkimi, wiosennymi krokami!