Dr hab. Marcin Wlazło, prof. US i dr Anna Linka reprezentowali Instytut Pedagogiki na spotkaniu zespołu projektu  DITE – Diverse Internationalisation of Teacher Education, które odbyło się na Uniwersytecie w Porto w dniach W dniach 19-22.06.2022 r. Liderem projektu DITE jest Uniwersytet Szczeciński, a w skład konsorcjum wchodzą również UAM, Uniwersytet w Porto (Portugalia), Uniwersytet Rovira i Virgili (Hiszpania), Global Impact Institute (Czechy) oraz sieć SGroup Network – Universities in Europe. W ramach projektu zostaną m.in. przeprowadzone badania dotyczące umiędzynarodowienia kształcenia nauczycieli w poszczególnych krajach, stworzony zostanie podręcznik dla osób zajmujących się ich kształceniem, a także zostaną przeprowadzone szkolenia wspierające umiędzynarodowienie kształcenia nauczycieli. Z ramienia Instytutu Pedagogiki US w projekcie biorą również udział dr hab. Anna Murawska, prof. US, dr hab. Iwona Jazukiewicz, prof.US,  dr Paula Wiażewicz – Wójtowicz oraz dr Barbara Żakowska. Czekamy na kolejne spotkania, które odbędą się w Poznaniu i hiszpańskiej Tarragonie.