Szczeciński Humanistyczny Uniwersytet Seniora US zaprasza na wykład prof. dr hab. Stanisława Zbigniewa Kowalika,  pt.  Czego nauczyła nas pandemia w zakresie radzenia sobie z problemami zdrowotno-społecznymi?

13 maja 2023,  Aula Uniwersytetu Szczecińskiego, ul. Krakowska 71-79, godz.10:40

Profesor  Stanisław Z. Kowalik jest wybitnym  psychologiem i socjologiem, profesorem nauk humanistycznych,  nauczycielem akademickim  Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu i Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS, aktualnie profesor Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Specjalizuje się w psychologii rehabilitacji i psychologii społecznej. Jest autorem wielu  artykułów oraz  książek, w tym: Uśpione społeczeństwo. Szkice z psychologii globalizacji (2015), Mentalne wspomaganie niepełnosprawnych sportowców (2013, współautor Ryszard Botwina) oraz Psychologia rehabilitacji (2007), Społeczne konteksty jakości życia (red. 2007).

Profesor  Stanisław Z. Kowalik jest członkiem Komitetu Rehabilitacji, Kultury Fizycznej i Integracji Społecznej oraz Komitetu Psychologii PAN. Ponadto jest członkiem szeregu komitetów redakcyjnych czasopism naukowych: „Czasopismo Psychologiczne”, „Przegląd Psychologiczny”, „Polskie Forum Psychologiczne”, „Postępy Rehabilitacji”, „Aquilla Sociale”, „Physical Movement”.

Miejsce wykładu: Aula Uniwersytetu Szczecińskiego,

Wydział Nauk Społecznych, ul. Krakowska 71-79.

Data: 13 maja 2023

godz.10:40 (przed wykładem o godzinie 10;00 będzie miał miejsce występ zespołu seniorów ARABESKI)