Zbiórka dla uchodźców z Afganistanu przedłużona do 30.09.2021 r.

W związku ze zbiórką dla uchodźców z Afganistanu przebywających obecnie w ośrodkach dla cudzoziemców na terenie Polski, przekazujemy zaktualizowane informacje od organizatorów akcji:

✔Dary można zostawiać m.in. w Instytucie Pedagogiki, sala 35, pon-pt, w godz. 6.00-21-00.
✔Na chwilę obecną zbieramy:
👉ciepłą odzież męską, damską, dziecięcą; kurtki jesienno-zimowe w różnych rozmiarach; czapki, szaliki, rękawiczki; dresy.
👉bielizna (figi, bokserki, majtki dziecięce, staniki, podkoszulki na ramiączkach i z długim rękawem, kalesony, skarpety, rajstopy damskie i dziecięce różnej grubości, getry/ leginsy) – różne rozmiary
👉obuwie męskie, damskie, dziecięce – różne rozmiary – kapcie, klapki.
👉 kosmetyki i artykuły higieniczne: szampony, pasty do zębów, szczoteczki, podpaski, dezodoranty, przybory kosmetyczne, podpaski, ręczniki, balsamy, wazelinę, sudokrem, linomag dla dzieci, puder /zasypka, tormentiol maść na odparzenia,plastry, pampersy różnych rozmiarów.
👉przybory szkolne: zeszyty, bloki rysunkowe, piórniki, długopisy, ołówki, kredki, pisaki.
👉żywność, która nie psuje się szybko: makaron, ryż, kasza; ciastka, paluszki, biszkopty, czekolady, kawa rozpuszczalna w papierowych paczkach, kakao, herbata, cukier,
👉zabawki
✔Zbiórkę organizuje stowarzyszenie “Refugees Szczecin” wraz z Polskim Forum Migracyjnym.
✔Za koordynację zbiórki w Instytucie Pedagogiki odpowiedzialna jest p. dr Anna Linka.