Z żalem zawiadamiamy, że zmarł mgr Mirosław Krężel. Był naszym Kolegą, nauczycielem akademickim zatrudnionym w latach 1986-2001 w Zakładzie Pedagogiki Społecznej. Naukowo zajmował się zagadnieniami niedostosowania społecznego, patologii społecznej, profilaktyki i resocjalizacji. Prowadził badania dotyczące zażywania przez młodzież i dorosłych mieszkańców województwa szczecińskiego/zachodniopomorskiego środków narkotycznych oraz spożywania alkoholu. Analizował uwarunkowania tych zjawisk i ich konsekwencje społeczne, brał udział w realizacji Centralnych Programów Badawczych oraz pracach zespołu Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, badając problemy alkoholizowania się dzieci i młodzieży. Działał w Towarzystwie Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych „Powrót z U” oraz Radzie ds. Zapobiegania Narkomanii przy Wojewodzie Szczecińskim. Autor wielu publikacji z zakresu niedostosowania społecznego, patologii społecznej, profilaktyki i rozwiązywania problemów dzieci i młodzieży.

Mgr Mirosław Krężel pozostanie w naszej pamięci na długie lata jako ceniony pedagog, mistrz i nauczyciel.

Rodzinie i Bliskim Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Dyrekcja Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego

wraz z całą społecznością akademicką