Teatr alternatywny jako sztuka zaangażowana społecznie

Warsztat i spotkanie

 

Animacja Kultury Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza na spotkanie z Marcinem Pławskim z teatru Krzyk. Porozmawiamy o jego doświadczeniach związanych z działalnością teatralną i animacyjną. Zastanowimy się nad społecznym sensem działań artystycznych. Zapytamy o transformacyjne możliwości teatru. Spotkanie poprzedzą warsztaty teatralne – „Otwarcie na innego”.

 

Kiedy: 27.04.2022

Warsztaty: 15:00-17:00

Spotkanie: 17:15 – 19:00

Gdzie: Krakowska, Wydział Nauk Społecznych, sala 011

 

Opis warsztatów:

Warsztaty teatralne będą miały za zadanie integrację grupy na różnych płaszczyznach bycia “tu i teraz”. Głównymi obszarami pracy będzie szeroko rozumiany warsztat aktorski – trening uważności na siebie oraz partnera w przestrzeni scenicznej; budowanie zaufania i wspólnotowości; ruch jako wyraz ekspresji scenicznej; emocje jako elementarny składnik etiud. Warsztaty teatralne będą wstępem/zaproszeniem do dyskusji o teatrze i animacji.

 

Osoby chcące wziąć udział w warsztatach proszenie są o przesłanie zgłoszenia na adres:

dominika.gruntkowska@usz.edu.pl

albo/i

oskar.szwabowski@usz.edu.pl

Prosimy podać imię nazwisko kierunek studiów a w tytule napisać: Zgłoszenie na warsztaty. Z powodów organizacyjnych liczba miejsc jest ograniczona, dlatego decydować będzie kolejność zgłoszeń. 

 

Marcin Pławski – aktor, reżyser, socjolog, pedagog, autoetnograf, animator oraz instruktor teatralny i filmowy. Od 2003 roku współtworzy Teatr Krzyk. Prowadzi warsztaty teatralne w Polsce i za granicą. Brał udział w realizacji wielu etiud filmowych jako aktor, jak i reżyser. Studia ukończył na Uniwersytecie Szczecińskim. Jest absolwentem Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice. Wielokrotnie współpracował z Teatrem Ósmego Dnia.