Pełen wykaz zrealizowanych przez nas przedsięwzięć i podjętych inicjatyw przedstawiamy w załącznikach.  W szczególności jednak, chcielibyśmy wyróżnić kilka z nich:

  • Zorganizowanie I Seminarium Popularno-Naukowego podsumowującego działalność Kół Naukowych Instytutu Pedagogiki we współpracy z Kołem Naukowym Gerontologii Społecznej oraz Kołem Naukowym Wolontariatu Studenckiego.
  • Festyn Rodzinny „Mamo, Tato- baw się razem z Nami!” w Karkowie.

Podczas spotkania z mieszkańcami, a po przeprowadzeniu wstępnej diagnozy, stwierdziliśmy, że najlepszym sposobem zintegrowania mieszkańców będzie zorganizowanie festynu, w którego organizowanie włączą się również mieszkańcy. Przygotowaliśmy poczęstunek, zorganizowaliśmy gry i zabawy przy muzyce. W różnych konkurencjach udział brały wielopokoleniowe rodziny. Wszyscy przez wiele godzin wspólnie bawili się przy muzyce. Pokłosiem tego było powołanie do życia w tej wiosce Stowarzyszenia „Otwarta dłoń”, które do tej pory prężnie działa na rzecz Karkowa.

  • Wystąpienie przedstawicielek Koła – Magdaleny Czajkowskiej oraz Klaudii Piotrowskiej podczas Debaty “Wolontariat na Pomorzu Zachodnim” otwierającej Przystanek Wolontariat.
  • Uczestnictwo w wydarzeniach kończących obchody 70-lecia powstania Katedry Pedagogiki Społecznej w Łodzi. Członkinie Koła wzięły udział w dyskusji panelowej wokół problematyki książki Jean-Marie Barbiera „Leksykon analizy i aktywności. Myśląc o zwyczajowych konceptualizacjach” w przekładzie i opracowaniu prof. Ewy Marynowicz- Hetki. Atrakcją konferencji była wystawa ukazującą historię pedagogiki społecznej na Uniwersytecie Łódzkim.
  • Udział w I Konferencji Kół Naukowych Studentów Pracy Socjalnej w Poznaniu– była to konferencja, na której Koła Naukowe z różnych miast Polski miały możliwość przedstawienia wyników swoich badań jak i zaprezentowania osiągnięć. W konferencji wzięło udział 4 członków naszego koła.
  • Wyjazd szkoleniowo-integracyjny służył konsolidacji grupy, nabyciu nowych umiejętności a także wzmocnieniu kompetencji społecznych i animatorskich studentów pierwszych lat pracy socjalnej. Program szkolenia zakładał zarówno zajęcia teoretyczne jak i praktyczne. W trakcie pobytu uczestnicy przygotowali broszurę, która stanowi zaproszenie/ofertę dla potencjalnych kandydatów, studentów pracy socjalnej na Uniwersytecie Szczecińskim. W trakcie wyjazdu szkoleniowego, wykłady oraz warsztaty poprowadzili specjaliści z wielu dziedzin.
  • Podczas XXVI Zjazdu Polskiego Stowarzyszenia Szkół Pracy Socjalnej wraz z Kołem Resocjalizacji, Koło Empowerment przygotowało wystawę promującą działalność Kół Naukowych Instytutu Pedagogiki.

 

Koło Naukowe Studentów Pracy Socjalnej EMPOWERMENT prowadzi również wiele akcji cyklicznych i są to między innymi:

  • Współorganizacja Ogólnopolskiego Tygodnia Pracy Socjalny, którego wydarzenia realizowane są głownie w Instytucie Pedagogiki
  • Organizacja spotkań ze specjalistami z dziedziny pracy socjalnej oraz z innymi ciekawymi osobami, np. Pawłem Ileckim.
  • Organizacja wydarzeń w Areszcie Śledczym w Szczecinie dla osób osadzonych i ich rodzin
  • „SocjaLajf”- spotkania edukacyjno-integracyjne, które mają na celu edukowanie w zakresie pracy socjalnej. Formuła spotkania – to zaproszenie do pokojów zagadek, każdy pokój z innej dziedziny (np. starość, bezdomność, uchodźcy,)
  • Coroczny udział w ogólnopolskiej akcji pomocowej „Szlachetna Paczka”
  • Organizacja kwesty „Kuchnia pełna serc” w Instytucie Pedagogiki. Zebrane środki są przeznaczane na różne cele, dotychczas wspieraliśmy m.in. Polską Akcję Humanitarną, Jadłodzielnie Szczecin.
  • Organizacja kursu pierwszej pomocy dla studentów oraz nauczycieli akademickich.